16 Nisan 2024
Anadolu Efes

Anadolu Efes Deplasmanda Bayern Munich’i Devirdi

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 25’inci hafta heyecanı için Anadolu Efes ve Bayern Munich ekipleri karşı karşıya geldi. Deplasmanda oynayan temsilcimiz, 63-88 skorla galip ayrılmayı başardı.

THY Avrupa Ligi’nde 25’inci hafta heyecanı için Anadolu Efes ve Bayern Munich ekipleri karşı karşıya geldi. Kıran kırana gerçekleşen müsabakanın ev sahipliğini Munich ekibi yaparken, temsilcimiz Efes ekibi deplasman mücadelesinden 63-88 skorla galip gelmeyi başardı.

Oyunun tamamında temsilci ekibimizin üstünlüğünün etkisi yaşandı. Üstün performans, başarılı bir tempo ve plana uygun olarak ilerleyen oyun şablonunda, milli oyuncumuz Shane Larkin ise yer almadı.

Yıldız basketbolcunun yokluğuna rağmen üstün gelmeyi başaran ve baskısını rakip ekibe karşı parkede koruyan ekip, ilk yarıyı da 25-37 skorla üstün tamamladı.

Galibiyet Serisi 10 Oldu

Her oyuncunun oyun planına sağlamış olduğu katkı ile ilerleyen müsabaka, aynı hareketini ikinci yarıda da sürdürdü. Özellikle de Singleton ve Pleiss önderliğinde ilerleyen oyunda, müsabakanın 35’inci dakikasında ekibimiz, 53-73 skorla arayı açmayı başardı.

Ardından ise deplasman mücadelesini 63-88 skorla önde tamamlayan Efes ekibi, galibiyet serisini de böylece 10 maça çıkarmış oldu ve liderliğini kimseye vermedi.