26 Mayıs 2024
NBA

Adam Silver: “Şu Anda Hiçbir Seçenek İçin Risksiz Diyemeyiz.”

NBA yöneticisi Adam Silver, geçtiğimiz günlerde yapılan testler sonası 16 oyuncunun covid taşıdığının belirlenmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

Geri dönüş için planlanan fikstürde yer alacak takımların tüm oyuncularına, 302 isme yapılan testler sonucu 16 oyuncuda covid tespit edilmiş ve bunun ardından NBA’in sezonu Orlando’daki Walt Disney World Tesisleri’nde devam ettirme planlarının iptal olabileceği ortaya atılmıştı.

Ancak 26 Haziran günü nasın mensuplarıyla bir telekonferans görüşmesi düzenleyen Silver, bu planın belki mükemmel olmadığını ama bundan daha iyisinin de mümkün olmadığını belirtti.

Diğer taraftan virüsün önemli derecede artması durumunda tabiki bu durumun sezonun geri dönüşünün iptal olmasına neden olabileceğini ifade etti:

Şu anda hiçbir seçenek için risksiz diyemeyiz. Ancak kenarda oturup bekleyemeyiz, bunlara adapte olmamız gerekiyor.

Silver, maçların seyircisiz olmasıyla birlikte TV yayınlarını daha kaliteli hale getirebilmek adına alternatif kamera açıları artı koç-oyuncuların seslerinin ekrana yansıtılması gibi konularda da çalışmalarının olduğunu belirtti.

Takımların 7 Temmuz’da Orlando’ya kabul edilip, 30 Temmuz’da da sezona devam edilecek maçların kapalı kapılar ardında başlaması planlanıyor.

New York Times’ın son haberine göre ligin devam ettirilmesi için planan bölge olan Florida, son 3 günde 3 bin 200 pozitif vaka çıkararak rekor seviyeye ulaştı.