4 Aralık 2023

Zeljko Obradovic Maccabi Galibiyetini Değerlendirdi

Yaklaşık 8 yıllık aranın ardından bu sezon özel davetiyeyle Turkish Airlines EuroLeague’e katılan Partizan, ilk üç maçını kaybederek sezona kabus bir başlangıç yapmıştı.

Alınan üç mağlubiyetinin ardından son 5 maçında çıkışa geçen Sırp temsilcisi, bu süreçte hanesine 4 galibiyet yazdırdı.

Son olarak EuroLeague’in sekizinci haftasında evinde Maccabi Tel Aviv karşısında 96-88 kazanan Partizan’da maçın ardından koç Zeljko Obradovic ve oyunculardan Dante Exum açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic, Maccabi galibiyetinin ardından şunları dile getirdi:

“Devre arasında savunmamızı değiştirmenin bir yolunu konuştuk ve [moladan sonra] çok daha agresif oynadığımıza inanıyorum. Rakibin ilk 10 hücumu sonrasında, nasıl savunma yapacağımızı anladık ve bu nedenle maçı kazandık. Gerçekten, oyuncuları ve buraya gelerek bizi destekleyen bu inanılmaz insanları tekrar tebrik ederim.”

“İyi geçiş yapan bir takıma karşı iyi savunma yapmak için, top kaybı olmadan ve kötü bir şut seçimi olmadan hücumda iyi oynamanız gerekir. Oyuncularımızın adam değişmeli savunmayı iyi fark etmesiyle dördüncü çeyrekte momentumu ele geçirdik. Dante Exum, o anlarda iyi oynayan ve yaratıcı olan oyuncumuzdu. Sıkıcı olmaya başlayabilirim ama kimse bizim sahip olduğumuz atmosfere sahip değil. Bu atmosferde oynamak hepimiz için bir onur ve zevk olmalı.”

Maccabi karşısında 21 sayı, 4 ribaunt, 5 asist ve 2 top çalmayla harika bir performans sergileyen Dante Exum ise maçın ardından şöyle konuştu:

“İkinci yarıya iyi savunma yaparak girmek istedik ve bunu başardık. Taraftarlar harikaydı, bizi aldılar ve şutları atabildik. Harika hissediyorum. Uzun bir sezon olacağını biliyorduk, çalışmaya devam etmeliyiz ve şu anda yaptığımız da bu. Bunu bu gece kutlayacağız ve bir sonrakini sabırsızlıkla bekleyeceğiz.”

EuroLeague.net