2 Aralık 2023

İDDİA: Phoenix Suns Jae Crowder için Atlanta Hawks’dan John Collins ile İlgileniyor

NBA genelinde birden fazla takım, yaz başında Phoenix Suns’dan ayrılmak isteyen Jae Crowder‘a bir yuva bulmaya çalışırken ticaret piyasasında Phoenix Suns’ı takip ediyor. Milwaukee Bucks ve Atlanta Hawks, son haftalarda deneyimli kanat oyuncusunu kadroya katmak için Suns ile görüşüyor.

34 yaşındaki Jae Crowder, yaz döneminde koç Monty Williams’ın kendisini ilk beşten keserek Cameron Johnson’ı bu pozisyonda kullanacağını açıklamasının ardından takımdan ayrılmak istediği beyan etmişti.

Bu yüzden hazırlık kampına katılmayan deneyimli kanat oyuncusu ile başta Atlanta Hawks, Miami Heat ve Milwaukee Bucks’ın ilgisi olduğu biliniyor.

The Athletic’in haberine göre, Crowder’ı kadrosuna katmak isteyen Atlanta Hawks, forvet John Collins hakkında takas görüşmeleri başlattı.

Bu kaynaklar, Suns’ın Collins’e ilgi duyduğunu, ancak beş yıllık 125 milyon dolarlık kontratının ikinci sezonunda olan Collins’in uzun vadeli parasını almaya isteksiz göründüklerini belirtti. Collins’in yüksek maaşı yüzünden anlaşma olasılığı uzak ihtimal olarak görünüyor.

John Collins 2021 yazında Atlanta Hawks ile 5 yıl için 125 milyon dolarlık yeni bir sözleşme imzaladı. Collins hakkında yaz döneminde birçok takas dedikodusu çıkmasına karşın yapılan görüşmelerden bir sonuç çıkmamıştı.