20 Nisan 2024

Virtus Bologna’da Milos Teodosic Sakatlığı Yüzünden Sezon Başını Kaçıracak

Geçtiğimiz sezon 7Days EuroCup’ı kazanarak bu yıl Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele etmeye hak kazanan Virtus Bologna, dün düzenlenen medya günüyle yeni kadrosunu basına tanıttı.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan takımın baş antrenörü Sergio Scariolo, yıldız gard Milos Teodosic’in sakatlığı yüzünden sezon başında forma giyemeyeceğini belirtti.

“Teodosic’in kalçasıyla ilgili bir sorunu var, bu onun sezon başındaki geleneksel sorunu. O özel bir oyuncu, takıma ancak tamamen iyileştiğinde ve fiziksel olarak formda olduğunda ve doğru formda olduğunda dönebilir. Hiç kimseyle, özellikle de onunla risk almak istemiyoruz.”

Teodosic’in dönüşünü beklemek zorunda kalacak olan Scariolo’nun şimdilik kısa rotasyonunda rotasyonunda Ife Lundberg , Daniel Hackett , Alessandro Pajola , Isaia Cordinier , Nico Mannion ve kaptan Marco Belinelli’ye güvenmesi gerekecek.

Uzun bir aradan sonra ilk kez Avrupa’nın en prestijli ligi olan EuroLeague’de mücadele edecek Virtus Bologna’nın hedeflerinden bahseden Scariolo, şunları dile getirdi:

“Bu çok zor bir sezon olacak ve önceliğimiz EuroLeague play-off mücadelesi olacak.Bu, İtalya Şampiyonasını veya Kupasını görmezden geldiğimiz anlamına gelmiyor. Birçok oyuncu milli takım taahhütleri nedeniyle takıma geç katıldı ve sabırlı olmamız gerekiyor.”

basketnews

Virtus Bologna, İtalya Süper Kupası’nı 28 Eylül’de EA7 Emporio Armani Milan’a karşı oynayacak ve EuroLeague sezonuna 7 Ekim’de evinde AS Monaco’ya karşı başlayacak.