25 Mart 2023

Victor Wembanyama: “Henüz Bir Şey Yapmadım”

2023 NBA draftinin potansiyel bir numarası Victor Wembanyama, takımı Metropolitans 92’nin Amerika turnesinde gelecek yılki draftte en büyük rakibi Scott Henderson’ın takımı G League Ignite’a karşı iki maçta izleyenleri büyülemeyi başardı.

Serinin ilk maçında yayın gerisinden 7/11 isabetle 37 sayı ve 5 blok üreten Fransız yıldız, ikinci karşılaşmada ise 36 sayı, 11 ribaunt, 4 asist ve 4 blokla sahanın hakimiydi.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan 18 yaşındaki yetenek, LeBron James’in kendisi hakkında kullandığı övgü dolu ifadelere yanıt verdi.

“Böyle harika insanların benim hakkımda böyle konuştuğunu görmek açıkçası bir onur, ama bu gerçekten hiçbir şeyi değiştirmiyor. Odaklanmaya çalışmalıyım. Mesele şu ki… Henüz bir şey yapmadım.”

Perşembe gecesi Lakers ile Timberwolves arasındaki hazırlık maçını izleyen ve LeBron James ile Anthony Davis ile el sıkışırken görülen Wembanyama, sözlerine şöyle devam etti:

“Henüz bir NBA maçında oynamadım. Ben draft edilmedim, bu yüzden hedeflerime ulaşmak için odaklanmam gerekiyor. Çünkü her gün daha iyi olmak ve istikrarlı kalmak zor olacak.”

Fransız yıldız, yaz döneminde ASVEL’den ayrılarak Fransa Betlic Pro A ekiplerinden Vincent Collet yönetimindeki Metropolitans Levallois’nın yolunu tutmuştu.