27 Mayıs 2024
Ufuk Sarıca

Ufuk Sarıca Ligdeki Hedefe İlişkin Açıklama Yaptı

Gelecek sezon hazırlıklarındaki kararlılığı ile adını duyuran Pınar Karşıyaka, transfer çalışmalarına devam ediyor. Önceki sezon ING Basketbol Süper Ligi ile FIBA Euro Cup’ta önemli bir çıkışa imza atan ekip, kadroyu daha da sağlamlaştıracak gibi görünüyor. İddialı bir ekip hususunda son derece kararlı görünen Ufuk Sarıca, 3 takviyeyle de takımını güçlendirmeyi başardı. Hedefinin ligde ilk 4 olduğunun da özellikle altını çizdi.

Gelecek sezon hazırlıklarına sıkı bir şekilde devam eden Pınar Karşıyaka, iddialı bir kadro kurmanın eşiğine geldi. ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Euro Cup’ta önemli bir çıkış yakalayan kulüp, koronavirüs salgını nedeniyle liglerin tesciline yakalandı. Bu sebeple de ligin sonunu göremeyen ekip, Anadolu Efes ile olan çekişmeli mücadelesinin sonunu getiremedi.

Ligdeki Her Sırayı Zorlayacağız

Basketbol liglerinin tescil edilmesinin ardından ise, tamamen yeni kadroya odaklanan ekip, iddialı bir takım için de çalışmalarına yoğunlaştı.

Sürece ilişkin açıklama yapan Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca da, Anadolu Efes ile Fenerbahçe’nin kağıt üzerinde hala favori olduğunu belirtti.

Türk Telekom ve Bahçeşehir Koleji’nin yapmış olduğu transferlere de değindi. Her maçı, her sırayı zorlayacaklarını belirten teknik isim, sezon başlarken ligdeki ilk hedefte ilk 4 arasında olmak olduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar