30 Eylül 2023

Tyronn Lue: “Sağlıklı Kaldığımız Sürece Ligdeki En iyi Takımlardan Biriyiz”

Los Angeles Clippers için geçtiğimiz sezon oldukça sancılı geçmişti. İki süper yıldız Kawhi Leonard ve Paul George’un yokluğunda batı konferansında normal sezonu 42 galibiyetle sekizinci sırada noktalayıp play-in turnuvasında New Orleans Pelicans’a elenerek play-off yapamadan veda etmişti.

Buna karşın takas döneminde kadrosuna dağıtan Portland Trail Blazers’dan Norman Powell ve Robert Covington gibi iki önemli rol oyuncusunu kadrosuna kattı. Bunun yanında 2020-21 play-offlarında dizinden sakatlanan ve geçen sezonun tamamını kaçıran Kawhi Leonard’ın dönüşü ve sağlık bir Paul George ile birlikte önümüzdeki sezon ligin en büyük şampiyonluk adaylarından biri olacaklar.

Konuyla ilgili olarak verdiği demeçte Los Angeles Clippers’ın baş antrenörü Tyronn Lue, şu ifadeleri kullandı:

“Clippers’da oyuncularla kurmaya çalıştığım şey ve burada inşa ettiğimiz yapı benim için çok şey ifade ediyor. Ben buradan geliyorum ve her yıl daha iyi olmaya ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz iki sezon birçok sakatlıkla başa çıkmak zorunda kaldık. Kadromuzun yaşlandığının bilincindeyim. Bu anlamda derinliğe ihtiyacımız olacak.”

“En iyilerle bir araya getirdik. Sağlıklıysak, ligdeki en iyi takımlardan biriyiz ve şampiyonluğu kazanmak için gerçek şansı olan takımlardan biri olacağız. Son birkaç sezonda asıl meselemiz sağlıktı ve hepimizin sağlıklı kalabileceğini umarak herkesi şimdi geri almaktı, ancak kesinlikle orada şampiyonluk kazanabilecek takımlarla en üstte eşleşiyoruz.”

Clippers, yaz döneminde eski All-star gard John Wall’ı iki yıllığına kadrosuna kattı. Tyronn Lue, Wall’ın takıma katılmasına ilişkin olarak şunları dile getirdi:

“O bizim için harika bir ek. Bence tempoyu yükseltebilen, adamlara kolay şut imkanı sağlayabilen, hücum edebilen, serbest atış çizgisine ulaşabilen bir adam. Bence o ve Reggie birbirini çok iyi tamamlıyor. İkisi de farklı şeyler yapabiliyor. Bunun için heyecanlıyız.”

Clutchpoints