3 Ekim 2022

Dejan Radonjic: “Kadroya Bir Ekleme Daha Yapmak İstiyoruz”

Panathinaikos için geçtiğimiz sezon hayal kırıklığıyla geçti. Hem Yunanistan Ligi hem de Turkish Airlines EuroLeague’de beklentilerin oldukça altında kalmıştı.

Yunan devi, yaz döneminde baş antrenörlük görevine Kızıl Yıldız’dan ayrılan Dejan Radonjic’i getirip yeniden yapılanma yoluna gitti.

Takımın yeni koçu Radonjic, sezon öncesi hazırlık kampı için Yoncalar’ın resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Yaz döneminde kadroya Marius Grigonis, Paris Lee, Nate Wolters, Andrew Andrews, Georgios Kalaitzakis, Derrick Williams ve Arturas Gudaitis’i ekleyen Panathinaikos’un son bir transfer daha yapacaklarını şu sözlerle belirtti:

“İmzaladığım günden beri takımdaki insanlarla çok konuştuk. Hangi oyunculara sahip olduğumuzu ve hangi oyunculara ihtiyacımız olduğunu analiz ettik. Birçok yeni yüze sahip yeni bir takım oluşturduk ve hazırlık döneminde çok çalışmalıyız. Sanırım bir oyuncuya daha ihtiyacımız var. Önümüzdeki günlerde gerçekten iyi bir hamle yapmak için en uygun olanı seçmeye çalışacağız.”

Basketnews

Yunan devi, geçtiğimiz sezon EuroLeague’de normal sezonu 9 galibiyetle on üçüncü sırada tamamladı. Yunanistan Ligi final serisinde ise Olympiakos karşısında varlık gösteremedi.