30 Mart 2023

Ben Simmons: İnsanlar Philadelphia’dan Nefret Ettiğimi Düşünse de Orayı Seviyorum”

Geçen sezon başında Philadelphia 76ers’dan takasını isteyen ve ancak geçen şubat ayında James Harden karşılığında Brooklyn Nets’in yolunu tutan Ben Simmons, eski NBA oyuncusu ve takım arkadaşı JJ Reddick’in The Old Man and The Three podcastine konuk oldu.

Avusturalyalı point forvet, katıldığı programda Philadelphia 76ers günlerinden bahsederken şu ifadeleri kullandı:

“76ers taraftarı her konuda söz sahibi olmak istiyor. Arabamın veya köpeğimin fotoğrafını paylaştığımda bile takım antrenmanında ya da salonda olmam gerektiğini söylüyorlar. Tam bir spor şehri. Orada oynamak harikaydı. Oradaki zamanınım büyük bölümü taraftar desteğiyle beraber inanılmazdı. Hala orada bir dairem var. Hala kendimi şehre ait hissediyorum. Brooklyn ile olan ilişkim Philly’e olanla tamamen farklı. Philadelphia’da geçirdiğim onca senede kendimi geliştirdim. Orada arkadaşlarım ve dostlarım var. Aynı zamanda kardeşlerim hala Philly’de. İnsanlar Philly’den nefret etmem gerektiğini düşünse de orayı seviyorum.”

Ben Simmons, 2016 NBA draftinde 1. sıradan 76ers tarafından seçildikten sonra 5 sezon Philadelphia formasını terletti ve All-Star seviyesine kadar yükseldi. 2020-21 sezonu konferans yarı final serisinde 76ers Atlanta Hawks’e yedi maç sonunda kaybederken seri genelinde özellikle hücumda çok tutuk bir performans sergiledi ve koç Doc Rivers ve takımın yıldız ismi Joel Embiid tarafından medya önünde eleştirildi. Bunun üzerine 2021-22 sezonunun başında takımdan takasını istedi.

Geçtiğimiz sezon ortasında James Harden karşılığında Brooklyn Nets’in yolunu tutan 26 yaşındaki yıldız, mental sorunlarını gerekçe göstererek 2021-22 sezonunun tamamını kaçırdı. Onun yokluğunda Brooklyn Nets play-off ilk turunda Boston Celtics’e 4 maç sonunda elendi.