1 Mart 2024

Steve Nash Kevin Durant ile İlişkisi Üzerine Açıklamalarda Bulundu

Brooklyn Nets, sancılı geçen yaz döneminde takımdan ayrılmak isteyen iki süper yıldız Kyrie Irving ve Kevin Durant’in son tahlilde takımda kalmasıyla rahat bir nefes aldı.

Takımın baş antrenörü Steve Nash, takımın medya gününde, ESPN’den Nick Friedell’e verdiği demeçte, Kevin Durant ile olan ilişkisinden bahsetti.

Kevin Durant, yaz aylarında takım sahibi Joe Tsai ile yaptığı toplantıda takımda kalmak için Steve Nash’in görevden alınmasını talep etmişti. Nets’in başında üçüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan eski NBA efsanesi Steve Nash, Durant’ın bu isteğinin gerçeği yansıtmadığına inanıyor.

“Bunun %100 doğru olduğunu sanmıyorum. Her şey siyah beyaz değil. Pek çok ayrıntı var. Perde arkasında çok şey yaşandı. Rapor edilen birçok şey doğru değil. Artık medyanın doğası bu.”

Kevin Durant, yaz aylarından Nets ofisine takımdan ayrılmak istediğini belirtmesinin ardından ağustos ayı için kulüpte kalmak için baş antrenör Steve Nash ve genel menajer Sean Marks’ın görevden alınmasını talep etmişti. Yıldız oyuncu, bu isteğinin ardından kısa bir süre sonra Nets’te kalmaya karar verdi.

Onun takımda kalmasıyla ayrılması gündemde olan Kyrie Irving de en azından 2022-23 sezonu için Nets’e bağlı olduğunu duyurdu.

Geçen sezon ortasında takıma katılan Ben Simmons’ın da bu ikiliye katılmasıyla Brooklyn Nets yeni sezonda Steve Nash yönetiminde doğuda şampiyonluk mücadelesi verecek.