25 Mart 2023

Boston Celtics Oyuncuları, Ime Udoka’nın Durumu Hakkında Konuştu

Boston Celtics, geçtiğimiz sezon 2010 yılından bu yana ilk kez NBA finallerine yükseldi ve yaz aylarında yaptığı hamlelerle gelecek sezon için iddiasını ortaya koydu. Fakat sezon öncesi hazırlık kampının başlamasına bir hafta kala baş antrenör Ime Udoka, kulüp çalışanıyla yaşadığı gizli ilişki yüzünden takım politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle takımdan uzaklaştırıldı.

Celtics’in medya gününde de gündem de Ime Udoka’nın takımdan uzaklaştırılması vardı. Takımın deneyimli gardlarından ve geçtiğimiz ligin en savunmacısı seçilen Marcus Smart, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Kelimenin tam anlamıyla şu anda kimse bir şey bilmiyor. Hâlâ herkes gibi bekliyoruz. Bir oyuncu olarak daha fazlasını bilmek istersiniz, ancak bu bizi ilgilendirmez. Bu onların hayatları. Bu ikisi arasında ve bu mahremiyete saygı duymalıyız ve anlıyoruz. Tıpkı mahremiyetimize saygı gösterilmesini istediğimiz gibi. Bir oyuncu olarak evet, bilmek istersiniz ama dediğim gibi, bu bir zorunluluk değil.”

Takımın yıldız kanatlarından Jaylen Brown ise Ime Udoka’nın durumu hakkında şunları dile getirdi:

“İlk tepki, dediğiniz gibi, biraz kafam karıştı. Hiç kimse gerçekten herhangi bir bilgiye sahip değil, bu yüzden işlerin nasıl gitmesi gerektiği ve sürecin nasıl gittiği hakkında bir yorum yapmak zor. Yapabileceğimiz en iyi şey, elimizden gelenin en iyisini yapmaktır.”

basketnews

Ime Udoka’nın görevden uzaklaştırılmasının ardından Boston Celtics önümüzdeki sezona asistan koç Joe Mazulla yönetiminde hazırlanacak.