11 Ağustos 2022

Steve Kerr: “Gerçek Rekabet Play-offlarda Oluşur”

Golden State Warriors, iki sezon aradan sonra boy gösterdiği NBA play-offlarında ilk turu sorunsuz aşıp konferans yarı finallerinde Memphis Grizzlies’ın rakibi oldu. İki takım geçen sezon NBA play-in turnuvasında karşı karşıya gelmiş ve Memphis deplasmanda rakibini yenerek play-offlara yükselmişti.

Karşılaşma öncesi Golden State Warriors’ın baş antrenörü Steve Kerr, düzenlediği basın toplantısında iki ekip arasındaki rekabete değinerek şunları söyledi:

“Bence gerçek rekabet play-offlarda oluşur. Grizzlies ile şu ana kadar play-offlarda hiç karşılaşmadık. Lig tarihindeki rekabetlere baktığımızda 80’lerde Lakers Celtics ve 90’ların başlarında Bulls Pistons eşleşmeleri bunun işareti. Son yedi yılda play-offlarda birçok farklı rakiple oynadık. Gerçekte rekabete girdiğimiz bir rakibimiz olduğunu düşünmüyorum. Sadece play-offlarda kendi işimizi yapmaya odaklanıp en iyi basketbolumuzu oynamak istiyoruz.”

İki ekip arasında normal sezonda serisinde Memphis Grizzlies Golden State Warriors karşısında oynanan dört maçın üçünü kazanmayı başardı. Normal sezonu 58 galibiyetle kulüp rekorunu kırarak batı konferansında ikinci sırada tamamladılar. Steve Kerr, kritik eşleşme öncesi Grizzlies’a saygı duyduklarını şöyle dile getirdi:

“Buna bir rekabet olarak baktığımızı düşünmüyorum, sadece Memphis’e gerçekten yetenekli, yükselen genç birtakım olarak bakıyoruz ve onları yenmek için büyük bir mücadele olacak.”