29 Mart 2023

Memphis Grizzlies Ja Morant ve Desmond Bane ile Brooklyn Nets Engelini Aştı

NBA normal sezonda Memphis Grizzlies, evinde konuk ettiği Brooklyn Nets karşısında Ja Morant ve Desmond Bane liderliğinde 134-124 kazanmayı bildi. Bu sonuçla Grizzlies dördüncü maçında üçüncü galibiyetini alırken, Brooklyn Nets ise üç maç sonunda bir galibiyette kaldı.

Brooklyn Nets rakibi karşısında ilk yarı boyunca oyunu dengeli götürse de üçüncü çeyrekte Nicolas Claxton’ın faul problemine girmesiyle oyundan düştü. Dördüncü çeyrekte Kyrie Irving kaydettiği 21 sayıyla takımını maça ortak etmeye çalışsa da Desmond Bane ve Ja Moran’ın son bölümde kaydettiği clutch üçlük ev sahibi takıma galibiyeti getirdi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Memphis Grizzlies’da Ja Morant geceyi 38 sayı, 8 ribaunt ve 7 asistle noktalarken, Desmond Bane yayın gerisinden 8/11 isabetle galibiyete 38 sayılık katkı verdi. İspanyol uzun Santi Aldama ise 17 sayı ve 4 ribauntla oynadı.

Brooklyn Nets’te Kevin Durant geceyi oldukça verimli oynayıp 39 sayı, 5 ribaunt ve 4 asistle tamamlasa da son çeyrekte sadece iki top kullandı. Kyrie Irving ise 37 sayı, 8 ribaunt, 5 asist ve 2 top çalmayla oynarken, Nicolas Claxton 16 sayı, 7 ribaunt ve 2 blok üretti.