25 Mart 2023

Magic Johnson’dan Russell Westbrook’a Tavsiyeler

Los Angeles Lakers sezona kabus gibi bir başlangıç yaparak üç maç sonunda galibiyetle tanışamadı. Bunda en büyük nedenlerden biri; yaz döneminde takımdan gönderilmesi gündeme gelen Russell Westbrook’un hayal kırıklığı yaratan performansıydı.

Russell Westbrook üç maç sonunda Lakers formasıyla saha içinden %28.9 yayın gerisinden ise %8 ile hücum ederek 10.7 sayı, 6.7 ribaunt ve 4.3 asist üretebildi.

Lakers’in efsane oyuncularından Hall Of Fame üyesi Magic Johnson katıldığı Shay Shay podcastinde yıldız oyuncunun oyununa değinerek kendi kariyerinden örnekler verdi.

“İyi oynamıyorsan kabul etmelisin. 84 finallerinde Celtics’e karşı kötü oynamadığımda bunu kabul ettim. Sorumluluk aldım. Kendi kendime daha iyi olmam gerektiğini söyledim. O dönem yuhalanmıştım. Ardından üst üste 10 triple double yapmış olmalıyım. O andan itibaren yuhalanmaların yerini alkışlar almaya başladı ve aynı yıl şampiyonluğa ulaştık.”

“Russell’ın yapması gereken bu. Medya ve hayranlarla savaşmayı bırakıp oyununa konsantre olarak sahada performans göstermeli. Böylece olan biten her şeyi durdurabilir. Verilen olumsuz tepkilere yanıt vererek ya da hayranlara veya medyaya kızarak bir yere varamazsınız. Medyanın işi var. Ve eğer iyi oynamıyorsanız, onların işi de iyi oynamadığınızı söylemektir.”

Lakers sezona 0-3’lük rekorla başladı ve takım halinde yayın gerisinden üç maç sonunda %21.2 ile tarihinin en kötü sezon başlangıcını yaptı. Sezonun dördüncü maçında çarşambayı perşembeye bağlayan gece deplasmanda Denver Nuggets’a konuk olacaklar.