30 Mart 2023

Stephen Curry, Warriors’un Yaz Döneminde Kevin Durant ile İlgilendiğini Doğruladı

NBA’in son şampiyonu Golden State Warriors’un yıldızı Stephen Curry, Rolling Stones dergisine verdiği demeçte, yaz aylarından Nets’ten ayrılması gündeme gelen eski takım arkadaşı Kevin Durant hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu yaz döneminde kadrosundan Gary Payton III ve Otto Porter gibi önemli isimleri kaybeden Warriors, bu isimlerin boşluğunu Donte DiVincenzo ve JaMychal Green ile kapatmaya çalışacak. Curry, verdiği röportajda Golden State Warriors’un, 2016-19 sezonları arası beraber oynadığı ve iki şampiyonluk kazandığı Kevin Durant’ı yaz döneminde kadrosuna katmak istediğini belirtti.

“Durant ile yeniden oynamak konusunda hiç tereddüt yaşamadım. Birlikte oynadığımız üç sezonda onun nasıl bir insan olduğunu yakından tanıdım. Bence yanlış anlaşılıyor. Bence hayatında kendisini her zaman güvende hissettirmek adına etrafındaki insanlara güvenme yeteneğini zedeleyen bazı şeyler oldu. Onu seviyorum.”

Bilindiği üzere Kevin Durant 2019 yazında Golden State Warriors ile bir yıllık daha kontratı olmasına rağmen sing&trade ile Brooklyn Nets’in yolunu tutmuştu.

Stephen Curry geçen sezon kariyerinin dördüncü NBA şampiyonluğuna ulaşırken ilk kez finallerin en değerli oyuncusu seçildi. Önümüzdeki sezon unvanlarını korumak için Joanthan Kuminga, James Wiseman ve Moses Moody gibi genç parçalardan daha fazla katkı almak zorundalar.