2 Mart 2024

NBA 2K23’de Temsilcilerimizin Puanları Belli Oldu!

NBA‘de 2022-23 sezonu öncesi ligin dijital alandaki nabzını tutan NBA 2K23 ile ilgili güncel bilgiler geliyor.

Ülkemizi NBA’de temsil eden oyuncularımızın da puanları belli oldu. Türk oyuncular arasında en yüksek reyting alan isim 20 yaşındaki genç yıldız adayımız Alperen Şengün oldu, 77 puan aldı.

İşte gelecek sezon NBA’de mücadele edecek olan oyuncularımızın, oyun içi görüntüleriyle birlikte NBA 2K23 ratingleri;

FURKAN KORKMAZ – 73

Furkan’ın geçen sezon puanı 75’di ama maalesef sezon içerisinde gösterdiği istikrarsız performanslar bu alandaki reytingine de yansıdı ve oyunun yeni versiyonunda puanı 73’e düştü.

ERSAN İLYASOVA – 73

NBA’deki en tecrübeli temsilcimiz Ersan ise son yıllarda NBA 2K oyunlarında hep en yüksek reytingi alan Türk oyuncu konumundaydı ama ilerleyen yaşı ve geçtiğimiz sezon herhangi bir takımda forma giymemesi nedeniyle 74 olan puanı 73’e düşürüldü.

CEDİ OSMAN – 75

NBA’deki 6. sezonuna hazırlanan ve Ersan’dan sonra en tecrübeli temsilcimiz olan Cedi ise takımdaki rolü arttıkça daha fazla katkı veriyor ve geçen sezonki istikrarlı performansı NBA 2K tarafından da ödüllendirilmiş, bir önceki sezon 72 olan puanı 75 puana çıkarılmış. Adı takas dedikolduları ile de geçen ve milli forma ile talihsiz bir Eurobasket geçiren temsilcimizin yeni sezondaki performansını bizler de merakla bekliyoruz.

Ömer Faruk Yurtseven – 75

Heat uzunlarının sakatlandığı dönemde kendisine gelen şansı çok iyi değerlendiren Ömer Faruk, yaptığı double-double şovlarla adından sıkça söz ettirmişti. Bu dikkat çeken performansı NBA 2K puanlarına da yansıdı ve yeni sezon için puanı 75 olarak açıklandı.

Alperen Şengün – 77

Beklenenden de iyi bir çaylak sezonunu geride bırakan 20 yaşındaki yıldız adayımız, yeni sezonda Rockets’ın en güvendiği silahlardan biri olacak. Bu sorumluluğun karşılığı puanlarına da yanıdı, NBA 2K’da 77 puanla en yüksek puana sahip Türk oyuncu konumunda.