29 Mart 2023

Memphis Grizzlies Steven Adams ile Sözleşme Yeniledi

Geçen sezon kulüp galibiyet rekoru kırarak Batı Konferansı’nda normal sezonu ikinci sırada tamamlayan Memphis Grizzlies, Yeni Zelandalı uzunu Steven Adams ile nikah tazeledi.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre önümüzdeki sezon kontratının son senesine giren 29 yaşındaki Steven Adams iki yıl 25.2 milyon dolar karşılığında Grizzlies’da kaldı.

29 yaşındaki Adams, geçen sezon başında Jonas Valanciunas karşılığında New Orleans Pelicans’dan kadroya katılmıştı. Geçen sezon Grizzlies ile normal sezonda 76 maçta forma giyen Yeni Zelandalı uzun 6.9 sayı, 10.0 ribaunt, 3.4 asist ve 0.8 blok ortalamaları yakalamıştı.

Oyun yapısı modern basketbola tam olarak uymasa da Steven Adams gerek iş ahlakı gerekse normal sezonda takıma sağladığı ribaunt katkısıyla Grizzlies için önemli bir isim. Geçtiğimiz sezon play-off döneminde rotasyon dışında kalsa da bunu sorun etmedi.

2019 NBA draftinde ikinci sıradan Ja Morant’i seçtikten sonra genç nüvesiyle çıkışa geçen Memphis Grizzlies, 2020, 2021 ve 2022 sezonlarının tamamında derecesini iyileştirdi ve takım olarak gelişti.  Yaz döneminde kadrosunda Kyle Anderson ve De’Anthony Melton gibi iki önemli rotasyon parçasını kaybetmelerine karşın önümüzdeki sezonda yine batıda play-off yarışında iddialı olacaklardır.

Steven Adams’ın takımda kalmasıyla beraber ligin pozisyon başına en çok ribaunt alan ve boyalı alanı en efektif kullanan takım olma özelliklerini önümüzdeki sezonda da sürdüreceklerdir.