29 Mayıs 2024
Larkin

Shane Larkin İle İlgili Son Gelişme

Uzun zamandır A Milli Basketbol Takımı’nda forma giymesi konuşulan yıldız basketbol oyuncusu Shane Larkin ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.

Hem basketbol gündemini hem de Türkiye gündemini etkileyen konulardan biri de son zamanlarda konuşulan Shane Larkin ismi oldu. Yıldız basketbolcunun A Milli Basketbol Takımı’nda forma giymesi ise an meselesi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, böylesine başarılı bir oyuncuyu takımda görmek isteyeceklerini söyledi. Bu açıklama ile yıldız basketbolcunun Türk vatandaşı olma süreci de hızlanmış oldu.

Anadolu Efes takımında forma giyen Larkin, A Milli Basketbol Takımı’nda forma giymesi hususunda noktayı koyan açıklamayı yaptı.

Larkin A Milli Basketbol Takımı’nda Yer Alacak

Sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Türkiye Milli Takımı’na katılarak, ülkeyi temsil etme fırsatına sahip olduğu için onur duyduğunu belirten yetenekli sporcu, Türk Bayrağı’nı göğsünde gururla taşıyacak olmanın onun için çok heyecan verici olduğunun da altını çizdi. Türk milleti için başarı ve zaferin sözünü veremeyeceğini belirten Larkin, “        Size tek bir şey için söz verebilirim. Bu ülke için terimin son damlasına kadar mücadele edip, sahip olduğum tüm enerji ve gücümü ortaya koyacağım. Size söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Yapmış olduğu sosyal medya açıklaması ile başarılı sporcu, A Milli Takım’da yer alacağını konusuna da kesinlik getirmiş oldu.