25 Mart 2023

Sergio Rodriguez, El Clasico Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Bu yaz Olimpia Milano’da ayrılarak 2018 ve 2015 sezonlarında Turkish Airlines EuroLeague’i kazandığı eski kulübü Real Madrid’e dönen 37 yaşındaki Sergio Rodriguez, 13 ekim Perşembe günü oynanacak Barcelona maçı öncesi, EuroLeague’in resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

El Clasico’nun öneminden bahseden deneyimli oyun kurucu, şunları söyledi.

“Maç için oldukça heyecanlıyım. Palau’da Barcelona’ya karşı oynamak her zaman özel olmuştur. Bu rekabeti Real Madrid formasıyla yaşıyorsanız daha da özel oluyor. Onlara karşı birçok maça çıktım ve maçı dört gözle bekliyorum.”

Barcelona maçlarının zorlu geçtiğini vurgulayan “El Chacho” rakip karşısında oyun planlarına sadık kalmaları gerektiğini şöyle vurguladı:

“Bu akşam rakip Barcelona ve işler tamamen farklı olacak. Oyunun başından itibaren oyuna konsantre olmalıyız. EuroLeague’in zorlu bir maraton olduğunu biliyoruz. Daha sezonun başındayız. Fakat sezonun başında her şeyi doğru yapmak ve her geçen gün daha iyi olmak istiyoruz.”

Bu akşam Barcelona karşısında Nicolas Laprovittola ve Tomas Satoransky ile eşleşecek olan Real Madrid’in deneyimli gardı, maçı kazanmak için bu ikiliyi sınırlamaları gerektiğine inanıyor.

“Bu ikiliyi sınırlandırmaları ve sahada rahat hareket etmemelerini sağlamalıyız. Barcelona birçok silaha sahip harika bir takım. Palau’da oynamak her zaman zor olmuştur.”

Real Madrid rakibi karşısında fiziksel üstünlüğüne değinen Sergio Rodriguez, sözlerine şöyle devam etti:

“Son iki sezon Final Four oynama başarısı yakalamış komple bir rakibe karşı oynayacağız. Bu tarz maçlarda sonucu ufak detaylar belirler. Maçı kazanmak için elimizdeki tüm silahları kullanacağız.”

Kariyerinde Real Madrid formasıyla Barcelona’ya karşı birçok El Clasico maçına çıkan Sergio Rodriguez, son 5 sezon bu rekabetin dışında kalsa da hala ilk günkü heyecanını koruyor.

“Bu rekabetin yeniden bir parçası olmaktan dolayı heyecanlıyım. Bu spordaki en büyük rekabetlerden biri. Herkes ekran başında olacak. Üzerimizde çok fazla baskı olacaktır. Oyuncu grubu olarak bu traz maçları oynamaya hazırız. Özgüvenin bu tarz maçlarda öneminin farkındayız.”

Euroleague.net

Real Madrid ile Barcelona 13 ekim Perşembe günü Turkish Airlines EuroLeague’in ikinci haftasında Palau’da karşı karşıya gelecek. Maç S Sports ve S Sports Plus ekranlarından naklen yayınlanacak.