23 Mart 2023

Anthony Davis Beş Numara Oynaması Hakkında: “Koçun Kararına Saygı Duyuyorum”

NBA’de yeni sezon 18 ekimde start alacak. Hali hazırda takımlar hazırlık maçlarıyla yeni sezon öncesi kamp dönemini değerlendiriyor. Los Angeles Lakers, dün gece hazırlık maçında evinde iki önemli ası Rudy Gobert ve Karl-Anthony Towns’dan yoksun Minnesota Timberwolves ile karşı karşıya geldi.

Lakers karşılaşmayı 118-113 kaybederken, takımın yıldız ismi Anthony Davis, beş numarada ilk beş başlayıp, maçı 19 sayı, 13 ribaunt, 2 blok, 2 top çalma ve 3 asistle noktaladı.

Son iki hazırlık maçında baş antrenör Darvin Ham’in isteği doğrultusunda beş numarada oynatılan Davis, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

ESPN’den Dave Mcmenamin’in raporuna göre, Lakers’in süper yıldızı pivot pozisyonunda oynamak konusunda şunları dile getirdi:

“Koçun kararına güveniyorum. Aslında dört numara pozisyonunda oynamak istediğimi duyduğuna eminim. Ancak günün sonunda hedefim kazanmak.”

Anthony Davis, Los Angeles Lakers’in hazırlık sürecinde üç maçta görev alırken Golden State Warriors ve Minnesota Timberwolves’a karşı beş numarada ilk beş başladı. Golden State Warriors karşısında 28 sayı üretirken galibiyette önemli rol oynadı. Minnesota karşısında ise 19 sayı ve 13 ribauntla double double yaptı.

Yıldız isim beş numara oynama konusunda koç Darvin Ham’in kararına saygı duyduğunu belirtse de son iki sezonda yaşadığı sakatlıklar ve ince fiziği beş numara pozisyonunda onu daha kırılgan ve sakatlığa açık hale getirebilir. Eğer baş antrenör Ham Davis’i beş numarada kullanırsa bu durum Thomas Bryant ve Damian Jones arasındaki ilk beş savaşını anlamsız kılacaktır.