16 Nisan 2024
Sergio Oveja Hernandez

Sergio Hernandez’den Milli Takıma Yönelik Önemli İtiraflar Geldi

Arjantin Basketbol Milli Takım Başantrenörü Sergio Oveja Hernandez, takımdaki durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Eğer iyi bir Avrupa takımından etkili bir öneri almış olursa, Tokyo Olimpiyatları’nda takımın başında olamayacağını söyledi.

2020 Tokyo Olimpiyatları, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 2021 yılına ertelendi. Bu sürece ilişkin açıklama ise Arjantin Basketbol Milli Takımı’nın Başantrenörü Sergio Oveja Hernandez ile geldi. Eğer iyi bir Avrupa takımından güzel bir öneri almış olursa, Tokyo Olimpiyatları sırasında milli takımın başında olmayabileceğini açıkladı.

56 yaşında olan tecrübeli basketbol koçu, kariyerinde pek çok zorlukla da mücadele etmiş olduğunu ifade etti. Yüksek seviye ligdeki bir takıma da liderlik etmenin güzel bir seçenek olabileceğinin altını çizdi.

Verimli Koçluk İçin 10 Yılım Kaldı

Yapmış olduğu açıklamalarla samimiyetini gösteren teknik isim, yurt dışında görev yapma şansını kovaladığını da ekledi. 56 yaşında olduğunu ve verimli bir koçluk için on yıl kadar bir dönemi kaldığını ifade ederek, hayatında hep peso kazandığını söyledi. Kariyeri sürecinde kazanamadığı tek şeyin de para olduğunu belirtti.

15 senedir de kazanarak ya da kaybederek rekabet ettiğini söyleyen Sergio Hernandez, 3 Dünya Kupası’nda çalıştığını, 3 kez Olimpiyat Oyunları’nda yer aldığını, 1 defa Olimpiyat madalyası kazanmış olduğunu ve 21 de kupa şampiyonluğu olduğunu ifade etti. Lig tarihinde en çok zafer kazanan koçun da kendisi olduğunu söyledi.