20 Nisan 2024

Russell Westbrook Houston Rockets’dan Ayrılmak İstiyor

The Athletic’ten Shams Charania’ya göre Russell Westbrook Houston Rockets’dan ayrılmak istiyor. Dün ESPN’de yayınlanan bir raporda Rockets’in iki yıldızı James Harden ve Russell Westbrook’un takımın yeni NBA sezonunda yapılanması hakkında endişeli oldukları belirtilmişti.

Bu raporun yayınlanmasından saatler sonra Russell Westbrook Houston Rockets’ın kültüründen rahatsız olduğunu açıkladı. Westbrook yaptığı açıklamada kariyerinin ilk 11 yılında Oklahoma City Thunder’da sahip olduğu general rolüne dönmek istediğini bildirdi. Bu durum elbette yeni bir antrenörle şampiyonluk kotasında yer almak isteyen Houston Rockets’ın işini zorlaştırıyor.

32 yaşındaki Russell Westbrook önümüzdeki 3 sezon için, son yılı oyuncu opsiyonu olmak üzere, 131.5 milyon $’lık bir kontrata sahip. 2016-2017 yılında MVP seçilen Russell Westbrook kariyerinde 9 kez all-star seçildi. Geçtiğimiz ağustos ayında kovid-19 salgını sebebiyle Orlando’da düzenlenen bubbleda beklentilerin altında kalan Westbrook ve Houston Rockets konferans yarı finallerinde Los Angeles Lakers’a 4-1 elenmişti.

Rockets’ın geçtiğimiz sezon beklentileri karşılayamamasının ardından Mike D’Antoni ve genel menajer Darly Morey ile yollar ayrılmıştı. Geçtiğimiz ay göreve gelen Stephen Silas basına verdiği ilk demeçte takımın önümüzdeki sezon James Harden ve Russell Westbrook liderliğinde şampiyonluk mücadelesi vereceğini açıklamıştı.

Russell Westbrook’un ayrılık kararı almasının ardından yıldız gard ile New York Knicks ve Los Angeles Clippers’ın yakından ilgilendiğini biliniyor. Aynı zamanda Charlotte Hornets’ın sahibi Michael Jordan’ın Westbrook’u takımda görmek istediği NBA çevrelerinde sıkça dile getiriliyor.