27 Mayıs 2024

RESMİ: Bahçeşehir Koleji Thomas Robinson ile Anlaştı!

Ülkemizi 7Days EuroCup’da temsil eden Bahçeşehir Koleji daha önce Khimki forması giyen ABD’li uzun Thomas Robinson ile anlaştı. Bahçeşehir Koleji geçtiğimiz hafta Alex Perez’in takımdan ayrılmasından sonra takımda oluşan gard boşluğunu Shannon Evans’ı transfer ederek gidermişti.

29 yaşındaki Thomas Robinson 2012 NBA draftinde beşinci sıradan seçildi. NBA kariyerinde Sacramento Kings, Houston Rockets, Portland Trail Blazers, Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets ve Los Angeles Lakers takımlarında oynadı. Toplamda 313 NBA maçına çıkan ABD’li uzun 4.9 sayı ve 4.8 ribaunt ortalamaları yakaladı. İki sezon Rus temsilcisi Khimki Moskova’da geçiren Thomas Robinson NBA macerasını sonlandırdıktan sonra bir dönem Çin Ligi’nde de oynadı.

Bahçeşehir Koleji sezonun geride kalan bölümünde 7Days EuroCup’da sekiz maç sonunda sadece 1 galibiyet elde edebildi ve bir üst tura yükselme şansını kaybetti. ING Basketbol Süper Ligi’ndeyse sekiz maç sonunda dört galibiyet alan kırmızı beyazlılar Thomas Robinson ve Shannon Evans transferleriyle sezonun geri kalanı için elini güçlendirdi. İşte Bahçeşehir Koleji’nin Thomas Robinson’ın kariyerinden kesitler…