29 Mayıs 2024

Mark Cuban: “Luka Doncic Magic Johnson’a Benzer Karizmaya Sahip”

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban Russell Wilson’ın konuğu olarak katıldığı Danger Talk programında takımın yıldızı Luka Doncic’i Magic Johnson’a benzetti. Cuban, 21 yaşındaki Sloven yıldızın saha görüşü, basketbol IQ’su ve yetenekleriyle Magic Johnson ile benzer bir karizmaya sahip olduğunu aktardı.   

Mark Cuban konuyla ilgili yaptığı açıklamada Luka Doncic hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Harika bir çocuk. Oldukça iyi bir takım arkadaşı. Sahada her istediğini yapabiliyor. Topla çok rahat hareket ediyor. Harika bir saha görüşü ve mükemmel bir pas yeteneği var. Takım arkadaşları için oyunu son derece kolaylaştırıyor. Onu kıyaslayacak olsam Magic Johnson ile kıyaslardım. Magic ile benzer bir karizmaya sahip olduğunu düşünüyorum.”

Luka Doncic NBA kariyerinde geride kalan iki sezonda beklentilerin üstüne çıkarak harika işlere imza attı. İlk yılında yakaladığı 21.2 sayı, 7.8 ribaunt ve 6.0 asist ortalamaları yakalayarak yılın çaylağı seçildi. İkinci sezonundaysa ortalamalarını daha da yükselten Doncic sezonu 28.8 sayı, 9.4 ribaunt ve 8.8 asist ortalamalarıyla kapatarak Mavs’ın play-off hedefine ulaşmasını sağladı. Geçtiğimiz sezon all-star seçilen yıldız gard aynı zamanda yakaladığı formla ligin en iyi beşine seçildi. Play-off ilk turunda Los Angeles Clippers karşısında 4-2 ile elenen Mavericks’de Doncic, sergilediği performansla play-off basketboluna adapte olabileceğini kanıtladı. İşte Sloven yıldızın NBA kariyerinden kesitler…