30 Mart 2023

Phoenix Suns, Dallas Mavericks Karşısında 22 Sayı Farktan Gelerek Kazandı

NBA’de gecenin maçında Phoenix Suns, evinde geçtiğimiz sezon konferans yarı finallerinde yedi maç sonunda elendiği Dallas Mavericks karşısında 22 sayı farktan gelerek kazanmayı bildi. Damion Lee tamamı son çeyrekte olmak üzere karşılaşmayı 11 sayıyla tamamlamasının yanında bitime 10 saniye kala takımına galibiyeti getiren basketi kaydetti.

Dallas Mavericks maça etkili başlayan taraftı ve ilk yarıda Luka Doncic liderliğinde farkı çift hanelere çıkardı. Üçüncü çeyrekte bir ara farkı 20 sayının üzerine taşıyan Mavs maçı koparma noktasına geldi. Fakat Suns üçüncü periyodun son bölümünde Devin Booker liderliğinde geri geldi.

Son çeyreğe Christian Wood’un hücumda art arda bulduğu sayılarla etkili başlayan Dallas Mavericks yeniden maçın kontrolünü ele aldı. Son bölümde Suns cephesinde koç Monty Williams Devin Booker’ı bir numaraya çekip Chris Paul’u kenarda tutmayı tercih etti. Ev sahibi ekip Damion Lee, Deandre Ayton ve Devin Booker’ın etkili performansıyla maçı 107-105 kazanmayı bildi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Dallas cephesinde Luka Doncic 35 sayı, 9 ribaunt ve 6 asistle takımını sürükleyen isim olurken, yeni transfer Christian Wood’un 25 sayı ve 8 ribauntluk katkısı galibiyet için yeterli olmadı.

Phoenix Suns’da ise Devin Booker 28 sayı ve 9 asistle öne çıkan isim olurken, Deandre Ayton 18 sayı ve 10 ribauntla double double yaptı.