25 Mart 2023

Paolo Banchero Yetmedi; Detroit Pistons Orlando Magic Engelini Aşmayı Bildi

NBA’de normal sezonun ikinci gününde Detroit Pistons, evinde Orlando Magic engelini Bojan Bogdanovic ve Cade Cunningham’ın etkili oyunuyla 113-109 aşmayı bildi.

Orlando Magic’de 2022 NBA draftinin bir numarası Paolo Banchero ilk maçında 27 sayı, 9 ribaunt, 5 asist ve 2 blokla etkileyici bir performans sergilerken Alman kanat Franz Wagner 20 sayı ve 5 asist, Cole Anthony’nin sakatlığında ilk beş başlayan Jalen Suggs ise 21 sayı üretse de mağlubiyeti önleyemedi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Orlando Magic maça hızlı başlayıp fizikli kanatlarıyla rakibi karşısında ilk çeyrekte farkı çift hanelere çıkardı. İkinci çeyrekte Bogdanovic ve Cunningham ikilisinin skorlarıyla toparlanan Pistons soyunma odasına 57-55 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte rakibi karşısında farkı daha da açan ev sahibi ekip son çeyrekte Paolo Banchero’nun 11 sayılık performansına engel olamayıp Magic’i maça ortak etse de Jalen Duren’in etkili performansıyla maçı kazanmayı bildi.

Detroit Pistons sezonun ikinci maçında cumayı cumartesiye bağlayan gece deplasmanda New York Knicks ile karşılaşacak. Orlando Magic ise aynı gün deplasmanda Atlanta Hawks’a konuk olacak.