Philadelphia 76ers’da Ben Simmons Krizi Büyüyor

Posted by

Philadelphia 76ers ile Ben Simmons arasındaki kriz giderek içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Geçtiğimiz hafta başında takımla antrenmanlara başlayan Avusturalyalı all-star gard, bu kez koç Doc Rivers tarafından isteksiz tavırları nedeniyle idmandan kovuldu.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre, 76ers yönetimi Ben Simmons’a hazırlık döneminde kaçırdığı dört maç ve takım aktiviteleri için ayrıca 1.4 milyon dolarlık ceza kesti.

Philadelphia 76ers koçu Doc Rivers konuyla ilgili olarak basına konuşurken, Ben Simmons hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Ben, bugün idmanda dikkat dağıtan unsurdu. Diğer oyuncuların yaptıklarını yapmak istediğini düşünmüyorum. Ben’e bu takımın bir parçası olmak için her şansı tanıyacağım. Ancak koç olarak ilk olarak takımımı korumam gerek.”

Öte yandan Ben Simmons’ın antrenmanlardaki isteksiz tavrı takım arkadaşlarının da tepkisine yol açıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan takımın süper starı Joel Embiid, Ben Simmons’a ağır eleştirilerde bulundu.

“Artık neler yaşandığı umurumda bile değil. Ne istiyorsa yapabilir. Bu benim işim değil, diğer oyuncuların işi de değil. Konsantre olduğum tek şey bu takımı daha iyi hale getirmek, maçlar kazanmak ve sıkı oynamak. Buradaki oyunculara liderlik etmek… Onlar da bunun farkında. Son aylarda yaşanan olaylara rağmen takımın kimyası harika. O yüzden neler olduğu umurumda bile değil. Biz sahada olmak için para alıyoruz, işimiz birilerine bebek bakıcılığı yapmak değil. Eminim takım arkadaşlarım da aynı şekilde düşünüyor.”  

Yıldız oyuncunun, 76ers’ın sezon açılış maçında New Orleans Pelicans ile oynayacağı maçın kadrosunda yer almayacağı kesinleşti.