30 Mart 2023

New Orleans Pelicans Larry Nance Jr ile Kontrat Uzattı

New Orleans Pelicans, önümüzdeki yıllarda takıma liderlik edecek oyuncuların çekirdeğini oluşturmaya devam ediyor. Hazırlık kampı başlamadan önce C.J. McCollum ile sözleşme tazeleyen Pelicans, bu kez de takımın deneyimli kanat oyuncusu Larry Nance Jr’ın sözleşmesini uzattı.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre New Orleans Pelicans, iki yıl 21.6 milyon dolar karşılığında Larry Nance’i kadrosunda tuttu. Başarılı uzun, bu sezon kontratının son senesine girecekti.

Larry Nance, Portland Trail Blazers ile New Orleans Pelicans arasında geçtiğimiz şubat ayında yapılan  McCollum merkezli bir takasla takıma katıldı. Forvet, sağ dizindeki sakatlığı iyileştirdikten sonra normal sezonda 9 ve play-offlarda 6 maçta forma giydi.

29 yaşındaki kanat oyuncusu sezon öncesi düzenlenen medya gününde yaptığı açıklamalarda sakatlıklarla geçen üç sezonun ardından sağlığına kavuştuğunu şöyle vurguladı:

“Sonunda sağlıklıyım. Sezon sonu oynadım, ameliyattan kurtularak oynadım. Geçirdiğim menisküs ameliyatı, ne kadar süredir beni rahatsız ettiğinin farkında değildim. Bir adım kaybetmiştim, biraz dengemi kaybetmiştim ve tüm bunlar oldu. Kendimi iyi hissediyorum. Son birkaç yıldır olduğundan daha iyi hissediyorum.”