30 Eylül 2023

Luka Doncic, Şampiyonluk Hedefinde Israrcı

Dallas Mavericks ile NBA’de beşinci sezonunu geçirmeye hazırlanan Sloven süper yıldız Luka Doncic, yeni sezon hazırlıklarını sürdüren takımının hazırlık kampında ESPN’e açıklamalarda bulundu.

Yaz döneminde Jalen Brunson’ın kaybından sonra Dallas Mavericks kanat Christian Wood’u takasla kadrosuna kattı. Doncic dışında elit bir isme sahip olmamasına karşın kulüp geçtiğimiz sezon batı konferansında final oynamayı başarmıştı.

Luka Doncic, ESPN’e verdiği demeçte, her sezon olduğu gibi bu yıl da hedeflerinin NBA şampiyonluğu olduğunu vurguladı.

“Hedefimiz her yıl bir şampiyonluk kazanmak. Geçen sezon hedefimiz buydu ve bu sezon da hedefimiz aynı. Ama bence ligde biraz daha saygı gördük. Bence harika bir ekibimiz var. Sadece inanmamız gerekiyor.”

23 yaşındaki Luka Doncic, lige adım attığından beri Dallas Mavericks ile sadece 2018-19 sezonunda play-offların dışında kaldı. 2019-20 ve 2020-21 sezonlarında Kawhi Leonard ve Paul George’dan oluşan güçlü LA Clippers’a ilk turda elendiler. Geçen sezonsa ilk turda önce Utah Jazz ardından ise Phoenix Suns’ı geçmelerine karşın batı konferansı finallerinde Golden State Warriors karşısında beş maçta elendiler.

Dallas Mavericks’in kadrosunda Luka Doncic dışında başka bir yıldız yok. Üstelik yaz döneminde takımın Doncic’den sonra en önemli top yönlendiricisi Jalen Brunson’ı kaybettiler. Fakat Sloven yıldız yine de takım arkadaşlarına güveniyor. Yıldız gard, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kadrodaki isimlerin değerinin az bilindiğini şöyle vurguladı:

“Takımımızda çok iyi oyuncular var. Hakkında daha fazla konuşulması gerektiğini düşündüğüm, değeri bilinmeyen bir sürü adam var. Bence harika bir ekibimiz var”