25 Mart 2023

Malik Monk Lakers’da Kalmak İçin Fedakârlık Yapmaya Hazır

Los Angeles Lakers için geçen sezon tam anlamıyla hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Normal sezonu 33 galibiyetle batı konferansında 11. sırada tamamlayarak play-in turnuvasının bile dışında kaldılar.

Geçtiğimiz yaz döneminde kadroya katılan Malik Monk, belki de Los Angeles Lakers’in geçen sezonki en verimli oyuncusuydu. Bu yaz döneminde sınırsız serbest oyuncu olacak Monk için bir iddia ortaya atıldı.

The Athletic’in Lakers muhabiri Jovan Buha’nın haberine göre Malik Monk, Lakers’da kalmak için fedakarlık yapmaya hazır. Başarılı skorer gard, The Athletic’e verdiği demeçte konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Bana istediğim kadar ödeme yapamayabilirler. Ama burada olabilirdim ve bir Laker olarak başka bir takıma gitmekten çok daha rahat oluru. Bana 5 milyon dolar daha ödüyorlar. Bu yüzden sadece hangi takımın beni gerçekten isteyeceğini bulmaya çalışıyorum.”

The Athletic

Malik Monk geçen sezon Lakers formasıyla 76 maçta ortalama 28.1 dakika süre alırken yayın gerisinden %39 isabetle 13.8 sayı, 3.4 ribaunt ve 2.9 asist üreterek beş sezonluk NBA kariyerinin en verimli sezonunu geçirdi.

Lakers, mevcut finansal yükümlülüklerinden ötürü Malik Monk’u kadroda tutmak istese de ona en fazla yıllık 6.3 milyon dolarlık kontrat önerebilecek durumda. Yine de Monk’un Lakers’da kalmak istemeye meyilli olması, şutör gardın takımda kalma olasılığını arttırıyor.