16 Ağustos 2022

NBA Skalasına İki Yeni Ödül Eklediğini Duyurdu

NBA yönetimi bugün yaptığı duyuruyla kupa koleksiyonuna iki yeni ödül eklendiğini duyurdu.  

Ligin 75. yıl dönümünde, oyunun iki efsane ismi, Boston Celtics’ten Larry Bird ve Los Angeles Lakers’tan Magic Johnson’un anısına iki yeni ödül dağtılacak. NBA yönetimi, Doğu ve Batı’dan iki efsanevi rakibin adını taşıyan Konferans Finalleri MVP ödüllerini tanıttı.

1980 yıllarda Larry Bird ve Magic Johnson Celtics ve Lakers formalarıyla girdikleri rekabetle modern basketbolun temellerini atmışlardı.

Boston Celtics efsanesi Larry Bird 13 yıllık NBA kariyerinde 5 kez NBA finallerinde boy gösterip 3 NBA şampiyonluğuna ulaşmıştı. Adına ödül verilmesine ilişkin açıklama yapan Bird, şunları dile getirdi:

“Adımın böyle bir ödülde geçmesinden ötürü çok büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Doğu Konferansı Finallerine ulaşmanın ve En Değerli Oyuncu seçilmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu da ödülü daha da özel kılıyor.”

Lakers efsanesi Magic Johnson ise 9 kez boy gösterdiği NBA finallerinde 5 yüzük kazanmıştı. Yaşayan basketbol efsanesi yeni ödülle ilgili düşüncelerini şöyle paylaştı:

“NBA Konferans Finalleri, bir takımın büyük aşamaya, NBA Finallerine ulaşma fırsatı için yüzleşmesi gereken son engeli temsil ediyor. Batı Konferansı Finalleri En Değerli Oyuncu Ödülü’nde adımın anılmasından gerçekten onur duyuyorum.”