16 Ağustos 2022

Lakers Koçluk Görevi İçin Kenny Atkinson ile Görüşecek

NBA’de bu sezonu batı konferansında on birinci sırada noktalayarak büyük hayal kırıklığı yaratan Los Angeles Lakers, Frank Vogel ile yolları ayırdıktan sonra antrenörlük görevi için arayışlarını sürdürüyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre, Lakers son olarak Golden State Warriors’da asistanlık görevi üstlenen Kenny Atkinson ile görüşme yapacak.

Kenny Atkinson, NBA’de hem asistan hem de baş antrenör olarak oyuncu gelişimi konusunda itibar kazandı. Brooklyn Nets’in baş antrenörü olarak üç yıldan fazla bir süre geçirdi ve 2018-19’daki üçüncü sezonunda takımını play-offlara taşıdı.

Warriors’ta Steve Kerr’in kadrosunda asistan olarak ilk sezonunu tamamlayan Atkinson’ın, Charlotte Hornets’in yeni baş antrenör arayışında da aday olarak da ismi geçiyor. Kaynaklar, Atkinson’ın son günlerde Hornets ile röportaj yaptığını söyledi.

Lakers, şu ana kdar koçluk görevi için, Milwaukee Bucks’ın asistanı Darvin Ham, eski Portland Trail Blazers baş antrenörü Terry Stotts, Toronto Raptors asistanı Adrian Griffin ve eski Golden State baş antrenörü Mark Jackson da dahil olmak üzere birçok antrenörle görüşmüştü.