1 Mart 2024

NBA Play Off: Boston Celtics – Miami Heat Önizleme

NBA Play Off’larında Doğu Konferansı’ndaki çekişme kaldığı yerden devam ediyor. Boston Celtics, serinin beşinci maçında evinde Miami’yi ağırlıyor.

NBA’de Doğu Konferansı’nda finallerin heyecanı devam ediyor. İlk 3 maçta kazanan taraf olan Miami Heat, çok büyük bir avantaj elde etti. Batı’da Denver’in Lakers’ı 4-0’la süpürmesinin ardından, gözler Doğu’da da aynı senaryonun yaşanıp yaşanmayacağına çevrilmişti. Fakat Boston Celtics, geç de olsa 3-0’ın ardından reaksiyon göstererek deplasmandaki dördüncü maçı kazanmayı başardı. Bugüne kadar 3-0’dan seri kaybeden bir NBA takımının olmadığı biliniyor. Fakat Boston Celtics, tarihte bir ilki gerçekleştirebilecek potansiyele sahip. Her ne kadar işleri çok zor olsa da, bugün kazanıp durumu 3-2 yapma, ardından da geri dönmenin peşinde olacaklar. Miami Heat ise, serinin ilk 2 maçını kazandıkları sahada son darbeyi vurup finalist olmayı amaçlıyor.

Boston Celtics Mucizeyi Gerçekleştirebilir mi?

Geçtiğimiz sezonun finalisti, Golden State karşısında bozguna uğramasının ardından yeni sezona yeni hedeflerle girdi. Müthiş bir sezon başlangıcının ardından ritim kaybetmelerine rağmen Doğu’nun ikincisi olarak Play Off’lara kaldılar. Play Off’ta normal sezonun aksine daha dağınık bir performans sergilemelerine rağmen, yine de Konferans Finallerine kadar gelmeyi bildiler. Fakat Miami Heat karşısında büyük şoklar yaşadılar. İlk 3 maçı kaybetmelerinin ardından ise, son maçta reaksiyon gösterdiler. 150 seridir hiçbir takım, 3-0’dan turu rakibine hediye etmedi. Bu bağlamda Celtics’in işi oldukça zor. Fakat yine de imkansızı deneyip, öncelikli seriyi 3-2’ye getirmek isteyeceklerdir.

Miami Heat Fişi Çekebilecek mi?

Heat, ilk 3 maçta inanılmaz bir performans sergiledi. Hem Butler hem de Adebayo sınırlarını zorlayarak tam 3 maç kazandırdı takımlarına… Dördüncü maçta Boston savunmasını aşamayınca, farklı mağlup oldular. Adebayo’nun bir tık arka planda kalması Boston’a rahat bir galibiyet getirdi. Bunun yanı sıra savunmada da rakiplerini hiç tutamadılar. Tatum’un üçüncü çeyrek performansı da oldukça belirleyiciydi. Bu bağlamda zorlu bir deplasmana çıkacaklar. Kazanırlarsa, finalist olmaya hak kazanıp Denver ile eşleşecekler. Kaybetmeleri halinde ise yavaş yavaş baskı oluşmaya başlayacak. Zira 3-0’dan 3-2’ye getiren bir Boston Celtics’in buradan seriyi çevirmesi de ihtimaller arasında bulunuyor.