27 Mayıs 2024
Fenerbahçe Beko

Medya Takip Merkezi Mart Ayının Basketbol Branşı Enlerini Raporladı

Her ay için Medya Takip Merkezi tarafından hazırlanan basketbol camiasının zirve isimleri, Mart ayı adına da belirlendi. Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırlanmakta olan raporda geçtiğimiz ayın en çok konuşulan isimleri yer alıyor. En popüler basketbol takımının yanı sıra, en fazla konuşulan oyuncular ve koçların da yer aldığı raporda ise koronavirüsün etkisi şüphesiz ki görüldü.

 

Tüm dünyada yeni tip koronavirüs salgını konuşulurken, hastalığa yakalananlar arasında pek çok sporcu da yer aldı. Özellikle de Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’nda bu bakımdan Kovid-19 alarmı verildi.

 

Sarı lacivertli kulüpte bazı oyuncuların yanı sıra, teknik kadro ve idari çalışanlarda da koronavirüs belirtileri saptandı. Basketbol Takımı’nda da bir sporcu, bir teknik heyet ve iki idari çalışanda Kovid-19 tespiti yapıldı.

 

Kulüpten yapılan açıklamalar üzerine Fenerbahçe Beko için geçmiş olsun mesajları adeta yağdı.

 

Mart Ayının En Çok Konuşulanı Fenerbahçe Beko

 

Söz konusu gündem sebebiyle Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Mart ayı boyunca medyada toplam 28 bin 427 haberde konu oldu. Sarı lacivertli takımı takip eden ekip ise 5 bin 951 haberle Anadolu Efes oldu.

 

Öte yandan Trabzonspor Basketbol Takımı da 3 bin 647 haberde konu olarak, Mart ayının en fazla konuşulan 3. basketbol takımı oldu.