Mario Hezonja Hakkında Çıkan Real Madrid İddialarını Yalanladı

Posted by

İspanyol devi Real Madrid’in transfer gündeminde yer alan Unics Kazan’ın Hırvat yıldızı Mario Hezonja, hakkında çıkan iddiaları yalanladı. Görünüşe göre Hırvat yıldızın eflatun beyazlılara transferi zaman alacak.

Unics Kazan’ın resmi sitesine açıklamalarda bulunan Hırvat yıldız, Real Madrid’e transferiyle ilgili olarak kimseyle konuşmadığını ve Kazan’da mutlu olduğunu ifade etti:

“Kişisel olarak kimseyle konuşmadım. EuroLeague’den elenmemizin ardından bu tür söylentileri biliyordum. Görünüşe göre, Final Four katılımcıları da dahil olmak üzere birden fazla takım, sezonun geri kalanı veya gelecek sezon için beni kadroya katmak için ilgi gösterdi.”

Dün yayınlanan birçok raporda, Mario Hezonja’nın Real Madrid ile 2 yıllık bir sözleşme imzalaması bekleniyordu. Hırvat yıldız bu sezon Turkish Airlines EuroLeague’de Rus takımları ihraç edilene dek çıktığı karşılaşmalarda Unics Kazan formasıyla 14.2 sayı, 6.1 ribaunt, 1.8 asist, 1.2 blok ortalamalarıyla mücadele etti.

VTB Ligi’nin bu sezonki MVP’si Hezonja, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Kaldığım için mutluyum, çünkü gerçekten VTB Ligi’ni kazanmak ve sezonu Kazan’da bitirmek istiyordum. Temsilcilerim bana başka tekliflerden hiç bahsetmedi çünkü takım arkadaşlarım ve teknik ekiple kalma tercihimi anladılar. UNICS bana çok şey verdi. Bu sezon lider bendim. Bu nedenle bir lider olarak kulüpten öylece ayrılamazdım. Yaz aylarında neler olacağını göreceğiz. Kimseyle pazarlık yapmadım ve tamamen Lokomotiv Kuban’a karşı oynadığımız seriye odaklanmış durumdayım.”

Eurohoops