Tomas Satoransky: “Jan Vesely ile Barcelona’da Beraber Oynamaktan Mutluluk Duyarım”

Posted by

2021-22 sezonuna New Orleans Pelicans’ta başlayan fakat burada umduğunu bulamayıp eski takımı Washington Wizards’a takas olan Çek Milli Takımı’nın yıldız Tomas Satoransky, Euro Basket 2022 ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Çarşamba günü basın mensuplarına bir demeç veren Çek gard, geleceğiyle ilgili olarak hem Avrupa hem de NBA’den opsiyonları değerlendirdiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Hem NBA hem de Avrupa seçenekler, henüz karar vermedim. Uzun vadeli bir şey planlayamam. Yaklaşık üç haftadır fitness eğitmeniyle antrenman yapıyorum ve bugün topla antrenman yapmaya başladım. 14 Haziran’dan itibaren 2023 Dünya Kupası eleme penceresinde takıma katılmayı planlıyorum. Ve hepsinden önemlisi, bir buçuk aydır Washington’da görmediğim ailemle birlikteyim.”

2016 yılında Barcelona’dan ayrılarak NBA’in yolunu tutan Çek gard, bu süreç içinde dünyaya gelen iki çocuğundan NBA sezonu boyunca uzak kalmaktan yakındı:

“Eşim ve benim iki çocuğumuz var. İstikrardan yoksun bir aile için bu zorlu bir durum ve bu istikrar benim için NBA’de asla olmayacak. NBA benim için her yıl daha zor, oraya birçok genç oyuncu geliyor. Son trend, gençlere bir şans vermek, ben oradayken durum böyle değildi. Oyuncunun içinde bulunduğu durumu ve gelecekte neyi kanıtlamak istediğini anlaması her zaman önemlidir”

“Henüz Kararımı Vermedim”

30 yaşındaki Tomas Satoransky Turkish Airlines EuroLeague’den başta Anadolu Efes ve Barcelona olmak üzere birçok takımın radarında. Yıldız oyun kurucu Barcelona’ya dönüp dönmeyeceğine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Hâlâ nereye gideceğim konusunda kararsızım. Barcelona’nın da Jan Vesely ile ilgilendiğini gördüm. Orada birlikte oynayabilirsek tabii ki mutlu olurum. Ama o da emin değil.”

“Euro Basket 2022’yi Sabırsızlıkla Bekliyorum”

Çek Milli Takımıyla Euro Basket 2022’deD grubunda Sırbistan, Finlandiya, Hollanda, Polonya ve İsrail ile bir üst tura çıkmak için mücadele edecek Çekya’nın yıldızı Satoransky, turnuvayla ilgili görüşlerini şöyle aktardı:

“Gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. 100 gün kaldı, ki bu hala çok ama Çek Cumhuriyeti’ne döndüğüm ve milli takımla antrenmana çıkacağım için yakın gibi hissediyorum. Umuyoruz ki bu bizim için en iyi turnuva olur. Grubumuzun en büyük favorisi kesinlikle çok sayıda harika oyuncusu olan bir basketbol ülkesi olan Sırbistan. Bogdan Bogdanovic ile Jan Vesely ile çok iyi arkadaş, Partizan ve Fenerbahçe’de birlikte oynadılar. Bogdan ve ben birbirimizi çok iyi tanıyoruz.”

Basketnews