26 Mayıs 2024

Marc Gasol Lakers ile Anlaştı

Geçtiğimiz iki sezonu Toronto Raptors’da geçiren İspanyol yıldız Marc Gasol Lakers ile anlaştı. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre 35 yaşındaki uzun Los Angeles Lakers ile 2 yıllık anlaşmaya vardı.

Marc Gasol 2007 NBA draftinde Los Angeles Lakers tarafından ikinci tur 48. sırada seçilmişti. NBA adım atmadan draft hakları Pau Gasol takasında Memphis Grizllies’a geçen İspanyol yıldız NBA kariyerinde Memphis Grizzlies ve Toronto Raptors formaları giydi. 2019 sezonunda Raptors ile NBA şampiyonluğuna ulaşan Marc Gasol aynı zamanda 3 kez all-star, 1 kez yılın savunmacısı ve 2 kez de NBA’de yılın beşine seçilmişti. Gasol daha önce İspanyol medyasına verdiği demeçte şampiyonluk adayı bir takıma gitmek istediğini dile getirmişti.

Marc Gasol bu sezon Lakers’in off-season’da takıma eklediği dördüncü önemli isim oldu. Los Angeles temsilcisi daha önce gard Dennis Schröder’i Oklahoma City Thunder’dan takasla, Montrezl Harrell ve Wesley Matthews’ı ise free-agent piyasasından kadrosuna katmıştı. Free-agent döneminde Rajon Rondo’yu Atlanta Hawks’a kaptıran Lakers’in mevcut kadrosunda halen yedek oyun kurucu açığı bulunuyor.

Marc Gasol’un kadroya katılmasıyla birlikte Los Angeles Lakers lüks vergisi ödemekten kaçınmak için Javale McGee’yi Cleveland Cavaliers’a gönderdi. Bu takas karşılığında Lakers Jordan Bell ve Alfonso McKinnie’yi kadrosuna kattı.