19 Haziran 2024

Marc Gasol: Yüzük Kazanma Potansiyeli Olan Bir Takıma Gitmek İsterim”

2019 yılında Toronto Raptors ile NBA şampiyonluğuna ulaşan ve kariyerinde üç kez all-star seçilen Marc Gasol İspanya’nın Esport3 sitesine geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. 2020-2021 sezonu için Raptors ile kontratı sona eren İspanyol yıldız sınırsız serbest oyuncu statüsünde yer alacak. Marc Gasol 20 Kasım tarihinde başlayacak free-agent döneminde şampiyonluk adayı bir takımda oynamak istediğini dile getirdi.

35 yaşındaki yıldız oyuncu katıldığı programda konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Resmi temaslar önümüzdeki Cuma başlayacak. Çeşitli NBA takımlarından ilgi olduğunu biliyorum, ancak oturup konuşana kadar ne olacağını bilemeyiz. Yüzük kazanma potansiyeli olan bir takıma gitmek her zaman kabul ettiğim bir şey. Öte yandan kendimi yeniden inşa sürecindeki bir takımda maçlar kaybederek bulmak istemiyorum. Bu benim için bir anlam ifade etmiyor. İki ay içinde birçok maç kaybetmiş olacağım ve bulunduğum konumda bunu tercih edeceğimi sanmıyorum. Tutarlı bir şekilde kazanmaya yardımcı olmaktan ve her zaman şampiyonluk unvanı hedeflemeye çalışmaktan gerçekten keyif alıyorum.”

“Pau’nun Basketbola Döneceğine İnanıyorum”

Marc Gasol İspanyol basınına verdiği röportajda kardeşi Pau Gasol hakkında da açıklamalarda bulundu. Marc Gasol kariyerinin son yıllarında yaşadığı sakatlıklardan ötürü basketboldan uzak kalan kardeşi Pau Gasol’un iyileşme sürecinin devam ettiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Önce fiziksel olarak iyi olması gerekiyor ve sonra ne olduğunu göreceğiz. Olayları önceden tahmin edemeyiz. Sağlığınız basketbol oynamaya izin veriyorsa ve zihinsel olarak buna hazırsanız basketbola devam edebilirisiniz.  Sonunda, her birey kariyerinin nasıl şekilleneceğine ve ne zaman bitireceğine karar verir. Bence Pau bir süre daha oynamaya devam edecek.”

Pau Gasol’un ana hedefinin, İspanya ile 2021 Tokyo Olimpiyatları’nda yer almak olduğu biliniyor. Bu amaç için halen kendisine takım arıyor. Pek çok kişi Pau Gasol’un olimpiyatlardan sonra emekli olmasını bekliyor.