20 Nisan 2024

James Harden Brooklyn Nets’in Radarında

Sports Illustrated’dan Farbod Esnaashari’ye göre Brooklyn Nets, James Harden’ı kadrosuna katmak için Houston Rockets ile görüşmelere başladı. Harden’ın geçtiğimiz hafta Russell Westbrook’un takımdan ayrılmak istemesiyle ilgili haberlerin ardından Rockets’a bağlı olduğu bildirilmişti.

Habera göre Brooklyn Nets’in Harden’ı takıma katmak için yapılacak takasta Spencer Dinwiddie, Caris LeVert, Taurean Prince ve Jarrett Allen gibi oyuncuları kullanabileceği söyleniyor. Henüz kesinleşmiş bir durum olmasa da Brooklyn Nets’in Harden takasında elinin güçlü olduğunu belirtmek gerekiyor. İki takım arasında anlaşma sağlanırsa NBA’de free-agent piyasasının açılacağı 22 kasım tarihinde açıklama yapılacaktır.  

James Harden, Brooklyn Nets’e katılırsa, Kevin Durant ile yeniden bir araya gelecek. İkili daha önce Oklahoma City Thunder’da 2009’dan 2012’ye kadar birlikte oynadılar. 2012 yılında NBA finallerine yükselme başarısı gösterseler de final serisinde Miami Heat’e beş maç sonunda 4-1 ile elendiler. Ardından James Harden Houston Rockets’a takas oldu. Bu takas gerçekleşirse Brooklyn Nets Durant, Harden ve Kyrie Irving’den oluşan yeni bir “big three” oluşturacak.