23 Mart 2023

Luka Doncic: ”Şampiyonluk İçin Çalışıyoruz”

Dallas Mavericks’in yıldızı Luka Doncic, NBA’de beşinci sezonunu geçirmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon ilk kez NBA play-offlarında 2011 sezonunda sonra tur atlayan Dallas Mavericks’i konferans finallerine taşıyan Sloven süper star, takımın medya gününde açıklamalarda bulundu.

Yaz döneminde 2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri ve EuroBasket 2022 için milli takım formasını terleten Doncic, medya gününde şunları dile getirdi:

“Ülkenizi temsil ettiğinizde ortada çok fazla duygu oluyor. Aslında ülken için oynamak için yazından vazgeçiyorsun. Bunu yapan herkese gerçekten saygı duyuyorum. Çok zor. Bir noktada antrenmana gitmek zorundasın ama bir yerlerde bir kumsalda olmak istiyorsun. Ama milli takımım için oynadığım her andan keyif aldım.”

EuroBasket çeyrek finalinde Polonya’ya elenerek turnuvaya erken veda eden Slovenya’da 2022-23 sezonu için biraz dinlenme fırsatı yakalayan 23 yaşında süper yıldız sözlerine şöyle devam etti:

“Kendimi iyi hissediyorum. Muhtemelen günde 13-14 saat uyuyordum. Şimdi harikayım. Benim için hedef takım için her zaman aynıdır. Şampiyonluk için çalışıyoruz. Tek hedefimiz bu. Bunun için çalışacağız.”

Eurohoops