29 Mart 2023

Luka Doncic: “Harika bir takımımız var”

Luka Doncic, son yıllarda Dallas Mavericks takımının yadsınamaz lideri oldu ve takımın son 3 sezonda NBA Playofflarına kalmasına yardımcı oldu. Ancak, sadece geçen yıl takım Birinci Turu geçmeyi başardı.

Dallas Mavericks’in en büyük eksiklerinden biri, kadrosunda, Doncic’in üzerindeki baskıyı hafifletmeye yardımcı olacak sağlayacak bir yıldızının olmaması. Ancak Malika Andrews ile NBA Today’de konuşan Sloven süperstar, başarılı olmak için başka bir All-Star’a ihtiyaç duyma fikrini reddetti.

“Takımımızda harika oyuncularımız var, hakkında daha fazla konuşulması gerektiğini düşündüğüm çok fazla değeri bilinmeyen adamlar var. Başka bir All-Star oyuncuya ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum, harika bir takımımız var. Bir numara, Dorian Finney-Smith. Gerçekten çok çalıştı, en iyi defans oyuncularından biri, açık olursa şut atacak. Spencer Dinwiddie bu yıl büyük bir role sahip olacak. Christian Wood hakkında konuşursak, o Dallas’ta yeni bir oyuncu ama bence bizim için çok büyük olacak.”

Doncic hakkında konuşurken bir diğer tartışma konusu da teknik fauller. Geçen sezon 17 teknik faul alarak bu kategoride ligin lideri oldu. Onun tuhaflıkları EuroBasket 2022’de de konuşuluyordu ve burada biri grup aşamasında diğeri Polonya’ya karşı çeyrek finalde olmak üzere iki teknik faul aldı. Bu konuda herhangi bir şeyi değiştirmeyi planlayıp planlamadığı sorulduğunda Luka bir açıklama yaptı.

“Sahadayken hiçbir şeyi kaybetmek istemiyorum. Bu yüzden saha dışında tamamen farklıyım. Kendimi kontrol etmeliyim. Bu sadece benim için kötü bir görünüm değil, tüm takım için kötü bir olay. Takım arkadaşlarıma bakmalı ve onlar için daha iyi olmalıyım.”

Doncic, geçen yıl NBA MVP oylamasında 5. olmuştu. Mavericks yıldızı, bunun aklında olduğunu söylüyor.

“Umarım MVP’ seçilirim. MVP seçilebilseydim, bu çok büyük bir başarı olurdu, çok mutlu olurdum ama asla bilemezsiniz.”

basketnews

Dallas Mavericks, 26 Eylül Pazartesi günü Medya Günü ile başlayarak eğitim kampını önümüzdeki hafta açacak. İlk hazırlık maçı 5 Ekim’de Oklahoma City Thunder ile oynanacak.