25 Mart 2023

Barcelona’da Nikola Kalinic Yeni Sezon Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines EuroLeague ve İspanya Liga Endesa’da önümüzdeki sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Barcelona, dün düzenlediği etkinlikle 2022-23 sezonu için yeni kadrosunu tanıttı.

Yaz döneminde kadroya katılan önemli isimlerden Nikola Kalinic, etkinlikte açıklamalarda bulundu.

Geçen sezonu Sırp kulübü Kızıl Yıldız’da geçiren ve yaz döneminde İspanya’daki hakları Valencia Basket’te bulunduğu için 500.000 avro bonservis ile kadroya katılan Kalinic, daha önce de Katalan kulübüyle transfer görüşmeleri yaptığının altını çizdi.

“Geçen yaz konuştuk ama anlaşmaya varamadık. Crvena Zvezda daha hızlıydı ve bu yüzden oraya gittim. Şimdi iyi bir ortam bulmak ve kendimi mutlu hissettiğim yerde oynamak istiyorum. Bir anlaşmaya varmalarını umuyordum çünkü kariyerimin bu noktasında, EuroLeague’de olmak ve mümkün olan en iyi kupalar için savaşmak istiyordum. Yöneticiler işlerini yaptı ve sonunda bu gerçekleşti.

Kalinic için bu proje, kariyerinde geçen yıla kıyasla bir sıçrama oluşturuyor:

“Kızıl Yıldız’daki rolüm farklıydı. Orada daha çok bir liderdim. Şimdi büyük bir projeye özlemlerle yardım etme rüyasının gerçekleştiğini gördüm. Onlara ulaşmak için her şeyi vereceğiz. Bu uğurda egolar sorun olmayacak.”

basketnews

30 yaşındaki Nikola Kalinic, Barcelona’nın Katalan Kupası’nı kazandığı karşılaşmada Joventut Badalona karşısında 17 sayı üreterek takımın en skorer ismi olmuştu.