26 Mayıs 2024

Larkin ve Diğer Anadolu Efesli Oyunculardan Milli Takım Fedakarlığı!

Shane Larkin ve Anadolu Efes‘in diğer milli oyuncuları yoğun bir maç fikstürü içine girecekler.

Anadolu Efes‘in süper yıldızı Larkin, 27 Kasım Cuma günü Hırvatistan karşısında ilk kez milli formayı giyecek. Ama bunun öncesinde 26 Kasım Perşembe akşamı Belgrad deplasmanında Kızıl Yıldız karşısında 4 takım arkadaşıyla birlikte galibiyet için ter dökecekler.

Millilerin 2022 FIBA EuroBasket elemeleri kapsamında Cuma günü Hırvatistan ve Pazar günü Hollanda ile Sinan Erdem’de kurulan fanusta mücadele edeceği maçlar için aday kadroya çağrılan Larkin, Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Buğrahan Tuncer ve Tolga Geçim Perşembe akşamı oynanacak Kızıl Yıldız maçından sonra özel uçakla İstanbul’a dönerek Cuma günü Hırvatistan karşısında milli formayı giyecekler.

Sakatlıktan yeni kurtulan Larkin üst üste iki maç oynamak zorunda kalacak ama Efes’de Micic ve Beaubois’nin devam eden sakatlıkları nedeniyle bu sorumluluğu fiziksel ve mental olarak alması gerekecek ki gruptaki ilk 2 maçını kaybeden millilerin de bu iki maçı kazanmak zorunda olduklarını düşündüğümüzde ona ne kadar çok ihtiyacımız olacağını belirtmek yanlış olmayacaktır. 18 kişilik kadroda yer alacak diğer 4 isim ise koç Ene’nin tercihine göre maç kadrosunda yer almayabilirler.

Euroleague oyuncularının neeredeyse tamamının bu eleme maçlarında forma giymeyecek olduğunu düşündüğümüzde Anadolu Efes’li oyuncular zorunlu olmadıkları halde bu fedekarlığı yaparak alkışları topladılar.