26 Mart 2023

Lakers, İyi Bir Takas Paketi Bulamazsa Westbrook ile Yola Devam Edecek

NBA‘de geçtiğimiz sezonun en büyük hayalkırıklığı yaratan ekiplerinden biri olan Los Angeles Lakers, yaz aylarındaki transfer döneminde de taraftarları memnun edecek hamlelere imza atamadı.

Tek önemli hamleleri guard rotasyonuna Beverley’i eklemek olmuştu ki yıldız guard Russell Westbrook‘un durumu ise halen belirsizliğini koruyor.

33 yaşındaki tecrübeli guard, 2021 yazında Wizards’dan takasla takıma dahil edilmiş ama BIG3 olarak nitelendirilen ekipte Davis ile Lebron’a beklendiği şekilde destek olamamıştı. Lakers yönetimi de uzun bir süredir onu uygun bir paketle takaslamak için çalışıyor ama 47 milyon dolarlık kontratı işlerini zora sokuyor.

Tamamen yeni bir kadro kurmaya başlayan ekipler Jazz ve Pacers şuan için Westbrook’a en uygun takas adresleri gibi görünüyorlar. Bu takımlar ellerindeki büyük kontratlardan çıkarak Westbrook’un 1 yıllık dev kontratını üstlenip bir sonraki sezon için kendilerine boşluk yaratmış olurlar. Tabi diğer taraftan Lakers, Westbrook’u tamamen silmiş değil, öyleki takas gerçekleşmezse takımda kalacak ve ondan faydalanmaya devam edecekler.

ESPN’e göre çıkan haberler asılsız. Yani Westbrook takımda kalırsa kadro dışı olması ya da serbest bırakılması söz konusu değil.

34 yaşına girecek olan eski MVP’lerden Westbrook, geçtiğimiz sezon süre aldığı 78 maçta 18.5 sayı, 7.4 ribaund, 7.1 asist istatistikleriyle katkı vermişti.