15 Nisan 2024

Bob Myers’dan Andre Iguodala Hakkında Açıklamalar

NBA’in son şampiyonu Golden State Warriors, yaz döneminde kazanılan şampiyonlukta kritik rol üstlenen Gary Payton III ve Otto Porter Jr’ı free-agent döneminde kaybetmişti. Yeni sezon öncesi hazırlık kamplarının başlamasına kısa bir süre kala takımın basketbol operasyonları başkanı Bob Myers, The Athletic’e açıklamalarda bulundu.

Warriors’un hali hazırda 14 garantili sözleşmeli oyuncusu var. Myers, mevcut koşulların sürmesi halinde sezona bu şekilde başlayacaklarını belirtirken, henüz serbest oyuncu statüsünde olan Andre Iguodala ve önümüzdeki sezon sözleşmeleri bitecek Jordan Poole, Andrew Wiggins ve Draymond Green’in durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bob Myers, geçen yaz döneminde Miami Heat’ten ayrılarak eski takımı Warriors’un yolunu tutan Andre Iguodala hakkında şunları dile getirdi:  

“Andre Iguodala, Curry, Thompson ve Green ile iyi anlaşabilen ve onların basketbol seviyesini yükselten bir oyuncu. Mevcut koşullarda ligde bunu yapabilecek başka bir oyuncu yok. Bir sezon daha oynayabileceğini ve takıma bir şeyler katabileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden Iguodala’yı geri istiyoruz.”

Golden State’te önümüzdeki yaz serbest oyuncu olacak Jordan Poole, Andrew Wiggins ve Draymond Green’in kontratları sona erecek. Bon Myers, verdiği demeçte son kazanılan şampiyonlukta kilit rol üstlenen üç ismi de kadroda tutmak istediklerinin altını çizerken şunları dile getirdi:

“Üç oyuncunun da menajerleriyle görüştük. Bu oyuncuların hepsi kurduğumuz yapıda kritik role sahip. Herhangi biri olmasaydı geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kazanabileceğimizi sanmıyorum. Amacımız bu üç ismi de elimizden geldiğince uzun süre takımda tutmak. Ama ortada finansal gerçeklerin olduğu da bir gerçek.”