29 Mart 2023

Kyrie Irving’in Dönüş Tarihi Netleşiyor

Brooklyn Nets, süper yıldızı Kyrie Irving’e sosyal medya üzerinden antisemitik bir filmin tanıtmına katkıda bulunduğu gerekçesiyle 7 maçlık ceza vermişti. Onun yokluğundaIr takım yaşanan koç değişikliğinin ardından daha derli toplu bir görüntü çizse de son maçında deplasmanda Sacramento Kings karşısında sezonun en farklı mağlubiyetini aldı.

Son 7 maçta dört galibiyet çıkarak Nets’te Kevin Durant, basına yansıyan demeçlerinde, Ben Simmons ve Kyrie Irving’in yokluğundan şikayetçi olurken, eldeki kadronun yetersizliğini vurguladı.

Ancak görünen o ki; aldığı 5 maçlık ceza yediye çıkan Kyrie Irving yakın zamanda takıma dönecek. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre, Irving’in Brooklyn Nets’in cumartesi gecesi evinde Memphis Grizzlies’ı konuk edeceği karşılaşmada oynaması bekleniyor.

Irving, sosyal medya üzerinden antisemitizm propagandası yapan bir filmin tanıtımını yaptıktan sonra katıldığı basın toplantısında kendini savunmuş ve özür dilemeyi reddetmişti. Ardından Brooklyn Nets’in sahibi Joe Tsai ve ön büronun aldığı kararla 5 maç takımdan uzaklaştırılan ve Brooklyn’deki Yahudi cemaatine 500.000 dolar bağışta bulunan yıldız oyuncu, gelen tepkiler sonucu Instagram hesabı üzerinden bir özür mesajı yayınlamıştı.

Yaptığı antisemitizm propagandası sonrası NBA başkanı Adam Silver ile de görüşen Kyrie Irving’in yokluğunda Brooklyn Nets son yedi maçında dört galibiyet alabildi. Takım son olarak 17 kasımı 18’e bağlayan sabah deplasmanda Portland Trail Blazers’e konuk olacak. Irving’in bu maçta oynaması beklenmese de, yayınlanan birçok raporda, cumartesi günü Grizzlies karşısında parkelere dönmesi bekleniyor.