2 Mart 2024

Kevin Durant Brooklyn Nets’in Kötü Gidişi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

2022-23 NBA sezonuna sorunlarla başlayan ve ilk 15 maç sonunda sadece 6 galibiyet alabilen Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant, Bleacher Report’dan Chris Haynes’e özel bir röportaj verdi.

Sezona kötü başladıktan sonra, takımın yıldız gardı Kyrie Irving’e sosyal medyada yaptığı ayrımcı paylaşımlardan ötürü 7 maç ceza veren Brooklyn Nets, aynı zamanda koç Steve Nash ile yolları ayırdı. Bu göreve Jack Vaughn’un gelmesinden sonra, Kevin Durant liderliğinde biraz olsun toparlanan Nets, son 7 maçında yetenek tavanı sınırlı bir kadroyla oynamasına karşın 4 galibiyet çıkardı. Ancak son maçta Sacramento Kings karşısında sezonun en ağır yenilgisini alan New York ekibinde işler yolunda gitmiyor.

Kevin Durant son yedi maçta %52 saha içi isabetle 27.9 sayı, 7.4 ribaunt, 6.4 asist ve 1.7 blok ortalamaları yakalayarak her alanda takıma katkı verse de bu performans takımın toparlanmasına yetmedi.

Chris Haynes’e konuşan yıldız isim, Ben Simmons ve Kyrie Irving’in yokluğunda dem vururken şunları dile getirdi.

“Başlangıç ​​kadromuza bakın. Edmond Sumner, Royce O’Neale, Joe Harris, Nic Claxton ve ben. Saygısızlık değil ama o gruptan ne bekliyorsunuz? Kazanmamızı bekliyorsun çünkü ben oradayım. Dolayısıyla, bu mercekten izliyorsanız, bizim iyi oynamamızı bekliyorsunuz.”

“Sadece Basketbola Odaklanmak İstiyorum”

Yaz döneminde takımdan takas edilmesini talep eden 33 yaşındaki yıldız, bu konu hakkındaysa şöyle konuştu:

“Onlara gittim ve ‘sezona hazırlık sürecimizi sevmediğimi belirttim.  Etrafta atışmayı sevmiyorum. Antrenmanları seviyorum. Böyle hissetmiyordum ve kimse benimle aynı havayı paylaşmıyordu. Yazın bazı şikayetlerim oldu ve şikayetlerim sadece benimle ilgili değildi, bir birim olarak nasıl hareket ettiğimizle ilgiliydi.” Bize basketbol dünyasında saygı duyulmasını istiyorum.”

2019 NBA play-offlarında aşil tendonundan yaşadığı sakatlığın ardından bir sezon parkelerden uzak kalan Durant, yaşadığı sakatlığın basketbola olan bakış açısını değiştirdiğini ifade etti.

“Basketbol sahasına adım attığım her andan zevk alıyorum ve bunun bir nedeni Aşilimi yırtmış olmam. Tekrar oynayıp oynamayacağımızı bilmiyordum. Tekrar oynar mıyım bilmiyordum. Bu benim için imkansız gibiydi. Parkede olduğum her andan keyif almaya bakıyorum. Bu profesyonel olmanın bir parçası. Takıma liderlik etmeliiyim, skor üretmeliyim, agresif olmalıyım ve takım arkadaşlarımla doğru şekilde konuşmalıyım.”

bleacher report

Brooklyn Nets 15 maç sonunda 6 galibiyetle doğu konferansında on ikinci sırada yer alıyor. Takım 17 kasım perşembeyi cumaya bağlayan gece TSİ 06:00’da deplasmanda formda Portland Trail Blazers’e konuk olacak.