19 Temmuz 2024

Kyle Hines: “NBA Hayalim Gerçekleşmediği İçin Mutluyum!”

Olympiakos ve CSKA Moskova’da geçirdiği başarılı kariyerin ardından bu yaz Olimpia Milano‘ya transfer olan Kyle Hines, İtalyan kulübünün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

4 Euroleague şampiyonluğu bulunan tecrübeli yıldız NBA hayalini gerçekleştirmediği için mutlu olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

NBA’in büyük bir seçenek olabileceğini düşünüyordum ancak herkesin yolculuğu farklı. Geri dönüp baktığımda hiçbir pişmanlığım yok. Avrupa’ya geldim, EuroLeague’de oynadım, birçok farklı deneyim yaşadım, birçok kupa kazandım, harika takım arkadaşları ile harika koçların takımlarında, Avrupa’nın en tarihi takımlarından bazılarında oynadım. NBA, her zaman hayalimdi ama bugün, o hayal gerçek olmadığı için bir nebze mutluyum. Gerçek hayalimin başka olduğunu ve Avrupa’da kupa kazanmak için mücadele etmek olduğunu fark ettim.

Olimpia Milano Resmi Web Sitesi

EuroLeague tarihinde en çok şampiyonluk kazanan Birleşik Amerikalı oyuncu olan Hines, şunları söyledi:

Kaç büyük ABD’li oyuncunun EuroLeague’de oynayıp burada kariyer inşa ettiği düşünülünce o listenin zirvesinde olmak muhteşem bir onur, büyük bir başarı. Büyük bir başarı, onur ama umarım kariyerim bitmeden 1-2 EuroLeague şampiyonluğu daha yaşarım.

Olimpia Milano Resmi Web Sitesi