26 Mayıs 2024

Koç Sekizkök ve Sertaç, Panathinaikos Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague 31. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, Sinan Erdem’de Yunan ekibi Panathinaikos’u konuk edecek.

Bildiğiniz üzere koç Ataman, geçen hafta Anadolu Efes‘in Almanya’da son saniyede kaybettiği Bayern maçı sonrasında hakemlere gösterdiği tepki nedeniyle Euroleague yönetiminde bir maç men cezası almıştı ve bu maçta takımın başında yer alamayacak, benchte yardımcı koç Yakup Sekizkök görev yapacak.

Koç Sekizkök’ün maç öncesindeki görüşleri şu şekildeydi:

Bu maçla yeni bir seriye başlamak istiyoruz. Panathinaikos‘un ne kadar iyi olduğunu biliyoruz. Puan tablosundaki yerleri, gerçek potansiyellerini yansıtmıyor. Fizikli bir takımlar ve mücadele ediyorlar. Bir kez daha kendi evimizde Anadolu Efes basketbolunu oynayıp galibiyeti almak, normal sezonu ilk dörtte bitirme hedefimize ulaşmak istiyoruz.

Anadolu Efes Spor Kulübü

Milli uzun Sertaç Şanlı ise şu ifadeleri kullandı:

Maalesef geçen hafta Münih’te son saniyelerde kaybettik. Bu hafta Panathinaikos ile evimizde oynuyoruz. Puan tablosundaki yerleri bizde rehavet oluşturmamalı. EuroLeague’de her takım her takımı yenebiliyor. Panathinaikos’un bizi şaşırtmasına izin vermemeliyiz. Ayrıca playofflara ilk dört sıradan girerek ev sahibi avantajını yakalamak istiyoruz. Son dört haftaya giriyoruz ve üç maçımızı deplasmanda oynayacağız. Bu zorlu dış saha maçlarına evimizde Panathinaikos’u yenip başlamak ve normal sezonu mümkün olan en üst sırada tamamlamak istiyoruz.

Anadolu Efes Spor Kulübü